AKTIVITY

V obci se nachází několik restaurací a obchod s potravinami.

ZIMA

V zimním období je možné využít Ski areál Čenkovice, který se nachází 100 metrů od chaty - 7 sjezdovek různé náročnosti a 8 vleků (umělé zasněžování a možnost nočního lyžování). Pro vyznavače snowboardingu je k dispozici Snowpark.

Skiregion Buková Hora V severovýchodní části Bukové hory byl nově vybudován SKI Areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál bude navazovat na současné sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Sjezdové tratě na severních svazích umožňují lyžování i v jarních měsících.

Několik desítek kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí jistě přiláká spoustu vyznavačů klasického lyžování. Zelená trať: 17,5 km, Převáží (sedlo mezi obcemi Čenkovice a Výprachtice) – Buková hora (vrchol) – Jeřáb – Červenovodské sedlo – Hvězda – odbočka pod Suchým vrchem (Suchý vrch) – pevnost Bouda – Mladkov (jen za příznivých sněhových podmínek). Modrá trať: délka 8,6 km, Červenovodské sedlo vrstevnicová cesta nad Červenou Vodou – sjezdové tratě Čenkovice – Jeřáb – Červenovodské sedlo. Žlutá trať: délka 8,3 km, pevnost Bouda – vrstevnicová cesta nad Těchonínem – U tří pánů – Hvězda. Upravované tratě jsou i v okolí horních stanic vleků. Samozřejmou nezbytností je zde Horská služba.

Přímo u chaty je kluziště s nočním osvětlením. Chata je vhodná k zimním soustředěním sportovních klubů. V blízkosti jsou k dispozici kryté haly pro sportovní aktivity (nafukovací hala - fotbal, tenis- Jablonné nad Orlicí, tělocvična - Bystřec)LÉTO

Návštěvníkům je k dispozici venkovní bazén a hřiště přímo u chaty. V nejbližším okolí je možné zahrát si minigolf nebo navštívit sportovní areál – nohejbal, volejbal, tenis. Tenisové kurty jsou přímo v obci Čenkovice. Ski areál nabízí travní lyžování s možností zapůjčení travních lyží. Dále je možné zapůjčit si koloběžky nebo horská kola.

V letním období máte spoustu možností pro individuální turistiku – Suchý Vrch (rozhledna 998m n.m.), Bouda (dělostřelecká tvrz, součást pohraničního opevnění). Velmi dobrou síť turistických cest na prvním místě reprezentuje Jiráskova stezka, která vede po hřebenech Orlických hor.Můžete se toulat nádhernou přírodou, osvěžit se v přehradní nádrži Pastviny, navštívit aquapark v Ústí nad Orlicí, nebo žamberský sportovní areál s koupalištěm, tobogány a řadou dalších atrakcí. Tuto oblast si můžete skutečně vychutnat jako cykloturisté po značených cyklotrasách (stovky kilometrů).Vzdálenější okolí

Atraktivními turistickými cíly jsou také zámek Lanškroun, zámek Letohrad, hrad Litice, zámek Choceň, zámek Častolovice, zámek Rychnov nad Kněžnou. Městské muzeum v Ústí nad Orlicí Vám poskytne informace o obyvatelích a kraji, Letohrad Muzeum řemesel. Také můžete navštívit zříceniny hradů Lanšperk a Žampach, přírodní rezervaci Zemská brána nedaleko obce Klášterec nad Orlicí. Vyhlídkové lety nabízí letiště Žamberk.Novinky:

14.12.2020 JARNÍ PRÁZDNINY V ČENKOVICÍCH

Na jarní prázdniny se u nás na chatě Bohemika ještě najde volný termín! Zkuste se zeptat na nikola@la-boheme.cz nebo 722 782 682

6.10.2020 ZAREZERVUJTE SI VČAS VAŠÍ ZIMNÍ DOVOLENOU NA CHATĚ BOHEMIKA V ČENKOVICÍCH

Využijte volných termínu na jarní prázdniny a udělejte si včas rezervaci v Chatě Bohemika ! Kontakt:722 782 682, nikola@la-boheme.cz

5.6.2020 LÉTO V ČENKOVICÍCH

Užijte si letní dovolenou na chatě Bohemika v Orlických horách. U chaty bazén, volejbalové hřiště, dětské houpačky, jezírko, nový gril. Ideální místo pro aktivní dovolenou!

 

Newsletter:

Posílejte mi pravidelně novinky
na e-mail:

 
Jste 137757 návštěvník tohoto webu!
© 2007 Chata Bohemika, Design & Tvorba www: Neofema s.r.o.