Informace o souborech cookies.
Webové stránky využívají jen technická cookies k zajištění správné funkčnosti a zobrazení všech stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu a nelze je zakázat.  
Beru na vědomí

AKTIVITY

V obci Čenkovice se nachází obchod s potravinami a několik restaurací/hospůdek.

ZIMA

V zimním období je možné využít Ski areál Čenkovice, který se nachází 100 metrů od chaty - 7 sjezdovek různé náročnosti a 8 vleků (umělé zasněžování a možnost nočního lyžování). Pro vyznavače snowboardingu je k dispozici Snowpark.

Skiregion Buková Hora V severovýchodní části Bukové hory se nachází SKI Areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Oba areály jsou propojeny a nabízí přes 10km sjezdových tratí. Sjezdové tratě na severních svazích umožňují lyžování i v jarních měsících.

Pro milovníky běžkování je cca 100m od chaty možnost naskočit do upravené běžecké stopy, která navazuje na několik desítek kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí. Zelená trať: 17,5 km, Převáží (sedlo mezi obcemi Čenkovice a Výprachtice) – Buková hora (vrchol) – Jeřáb – Červenovodské sedlo – Hvězda – odbočka pod Suchým vrchem (Suchý vrch) – pevnost Bouda – Mladkov (jen za příznivých sněhových podmínek). Modrá trať: délka 8,6 km, Červenovodské sedlo vrstevnicová cesta nad Červenou Vodou – sjezdové tratě Čenkovice – Jeřáb – Červenovodské sedlo. Žlutá trať: délka 8,3 km, pevnost Bouda – vrstevnicová cesta nad Těchonínem – U tří pánů – Hvězda. Upravované tratě jsou i v okolí horních stanic vleků. Samozřejmou nezbytností je zde Horská služba.

Chata je vhodná k zimním soustředěním sportovních klubů. V blízkosti jsou k dispozici kryté haly pro sportovní aktivity (nafukovací hala - fotbal, tenis- Jablonné nad Orlicí, tělocvična - Bystřec).LÉTO

V nejbližším okolí je možné zahrát si minigolf nebo navštívit sportovní areál – nohejbal, volejbal, tenis (nutná předchozí rezervace).

Poloha chaty je ideální pro pěší turistiku, v okolí je řada turistických značených tras. Můžete navštívit např. Suchý Vrch (rozhledna 998m n.m.), Bouda (dělostřelecká tvrz, součást pohraničního opevnění). Velmi dobrou síť turistických cest na prvním místě reprezentuje Jiráskova stezka, která vede po hřebenech Orlických hor. Můžete se toulat nádhernou přírodou, osvěžit se v přehradní nádrži Pastviny, navštívit aquapark v Ústí nad Orlicí, nebo žamberský sportovní areál s koupalištěm, tobogány a řadou dalších atrakcí.

Tuto oblast si můžete vychutnat i jako cykloturisté po značených cyklotrasách (stovky kilometrů), nebo pokud jste milovníci adrenalinu a sjezdů, můžete navštívit některou z downhillových tratí.

Pro milovníky golfu doporučujeme navštívit Golf Dobrouč, pouze 24 km vzdálené nové golfové hřiště s 18 jamkami, zasazené do překrásné přírody Orlických hor v Dolní Dobrouči. Určitě nebudete litovat a budete se sem rádi vracet.VZDÁLENĚJŠÍ OKOLÍ

Zhruba hodinu od chaty se nachází oblíbené středisko Dolní Morava, které mimo spoustu letních i zimních turistických aktivit nabízí populární atrakcí „Stezka v oblacích“ a také nově otevřenou nejdelší visutou lávkou na světě „Sky Bridge“!

Dalšími atraktivními turistickými cíly jsou také zámek Lanškroun, zámek Letohrad, hrad Litice, zámek Choceň, zámek Častolovice, zámek Rychnov nad Kněžnou. Městské muzeum v Ústí nad Orlicí Vám poskytne informace o obyvatelích a kraji, Letohrad Muzeum řemesel. Také můžete navštívit zříceniny hradů Lanšperk a Žampach, přírodní rezervaci Zemská brána nedaleko obce Klášterec nad Orlicí. Vyhlídkové lety nabízí letiště Žamberk.Novinky:

24.11.2021 NOVÝ KONTAKT

Rezervovat můžete na telefonním čísle +420 605 069 557

 

Newsletter:

Posílejte mi pravidelně novinky
na e-mail:

 
© 2007 Chata Bohemika, Design & Tvorba www: Neofema s.r.o.